Szakunkon olyan szakembereket képzünk, akik művészeti, szakmai tudásuk birtokában terveznek és készítenek öltözékeket és azok stílusához illő kiegészítőket. Folyamatosan tájékozódnak az aktuális trendek felől, ismerik a hazai és nemzetközi divattervezők és divatstylistok munkáit, ezek ismeretében komplex kollekciót hoznak létre. A tervezés során a tanulók minden évben több feladatot kapnak, a papír térbeli kompozícióitól jutnak el a textil öltözetek megvalósításáig. A kivitelezés iskolánk jól felszerelt tanműhelyeiben történik.

Továbbtanulási célként tanulóink számos magyar és külföldi művészeti egyetem által kínált művészeti szakirányokat, termék- és formatervezői képzést, vagy díszlet-és jelmeztervezést választanak. Képzésünk alapot ad egyéni vállalkozások létrehozásához, valamint elhelyezkedhetnek művészeti stúdiókban, asszisztensként.

A szakról képekben ide kattintva tájékozódhat!