INTÉZKEDÉSI TERV  A 2022/2023. TANÉVBEN A KAPOSVÁRI ZICHY MIHÁLY IPARMŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM, TECHNIKUM ÉS KOLLÉGIUMBAN A JÁRVÁNYÜGYI KÉSZENLÉT IDEJÉN ALKALMAZANDÓ ELJÁRÁSRENDRŐL 

 

1.   Higiéniai intézkedések

1.1 Tanév kezdetet előtt alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítást végzünk el. Az intézményvezető ellenőrzi a takarítások végrehajtását.

1.2 A fertőtlenítő nagytakarítás elvégzése során figyelembe kell venni a Nemzeti Népegészségügyi Központ (a továbbiakban: NNK) ajánlását, melyet az 1. számú melléklet tartalmaz.

1.3 Az Operatív Törzs a tanévkezdéshez szükséges tisztítószereket mennyiséget rendelkezésre bocsátja.

1.4. A szülők, tanulók részére tájékoztató anyagot juttatunk el, valamint az első tanítási napon megtartott osztályfőnöki órákon újból tájékoztatjuk őket. (2. számú melléklet)

 

2. AZ INTÉZMÉNYEK LÁTOGATÁSA, NAPIREND, RENDEZVÉNYEK, KIRÁNDULÁSOK

2.1 A nevelési-oktatási intézményeket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, tanuló látogathatja. Az oktatásban és nevelésben, illetve az intézmények működtetésében csak egészséges és tünetmentes dolgozó vegyen részt. Az intézmény tájékoztatja a szülőket arról, hogy amennyiben gyermeküknél tüneteket észlelnek, a NNK aktuális eljárásrendje alapján gondoskodjanak orvosi vizsgálatról. A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.

2.2 Az osztálytermekben lehetőség szerint gondoskunk a tanulók lazább elhelyezéséről, adott esetben nagyobb termek vagy egyéb rendelkezésre álló helyiségek bevonásával (Még négy  osztálynak/csoportnak alkalmas termet nyitunk meg az iskolai tanítási órák számára: Zichy Galéria, 215,315 terem, pince üvegműves). A tanítási órákon, foglalkozásokon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező. A tanulók szellősebb elhelyezése céljából, ahol lehetséges, az oktatáshoz-neveléshez nem szükséges tárgyakat, bútorokat a tantermen kívül helyezzük el. 

2.3 Mosdók, folyosók (közösségi terek) használata: az iskola szűk folyosóján ajánlott, vizesblokkokban javasolt a szájmaszk használata.

2.4 Az órarend készítésének törekszünk arra, hogy minél kevesebb legyen az órák közti tanterem csere, ha mégis szükség van rá (bontások, szakmai, rajzi órák) a csere előtt a felületfertőtlenítésről próbálunk gondoskodni. Kialakítjuk a saját osztálytermek listáját ennek segítségére.

2.5 A testnevelésórákat az időjárás függvényében amíg lehet szabad téren tartjuk meg. Az órák során mellőzni kell a szoros testi kontaktust igénylő feladatokat. Amennyiben ez mégsem kerülhető el, akkor ezeket állandó edzőpartnerrel (párokban, kiscsoportokban) kell végezni. Az órarend kialakításánál a több osztály azonos időben történő foglalkoztatását a testnevelés órákra vonatkoztatva csökkentjük, ahol több osztály van, ott a bontáskor elméleti (szóbeli) témakörök feldolgozását kérjük, ezzel is csökkentve a kontaktok számát, az öltözők terheltségét.

2.6 A gyakorlati foglalkozások során a 1,5 méteres védőtávolságot biztosítani kell. A gyakorlati képzéshez használt eszközöket – amennyiben azokat nem károsítja – felületi fertőtlenítőszerrel tisztítani kell a csoportok váltása között.

2.7 Rendezvényeknél figyelembe veszzük a:

-       az Operatív Törzs által meghatározott létszámkorlát szigorú betartása,

-       az alapvető egészségvédelmi intézkedések, szabályok betartása (távolságtartás, maszkviselés, kézfertőtlenítés, szellőztetés),

-       zárttéri helyett szabadtéri rendezvény szervezése,

-       a rendezvény kisebb létszámú rendezvényekre bontása és a résztvevők körének korlátozása.

2.8  Az osztálykirándulásokkal és tanulmányi kirándulásokkal kapcsolatban azok belföldi megvalósítása lehetséges, mégis az őszi időszakra nem tervezünk osztálykirándulást. A tavaszi időszakban figyelembe véve a járványhelyzetet a már eddig is jellemző belföldi úticélokat választjuk.

2.9  A szülői értekezleteket csak a járványügyi előírások betartása mellett tartjuk meg. A szükséges információk e-mailben, a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszerben (KRÉTA) vagy az alkalmazott egyéb intézményi adminisztrációs rendszerben küldött üzenetekkel is eljuttathatók a szülőkhöz.

2.10 Az órarend figyelembevételével ebédelési rendet alakítunk ki.

 

3. EGÉSZSÉGÜGYI SZEMPONTBÓL BIZTONSÁGOS KÖRNYEZET KIALAKÍTÁSA

3.1 Az intézmények bejáratánál vírusölő hatású kézfertőtlenítőt biztosítunk, annak -intézménybe való belépéskor - javasoljuk használatát.

3.2 A portaszolgálatot teljesítő személy jogosult homlok lázmérő segítségével ellenőrizni a belépők testhőmérsékletét.

3.3 A szociális helységekben biztosítjuk a vírusölő hatású kézfertőtlenítővel történő szappanos kézmosási lehetőséget. Kéztörlésre papírtörlők biztosítása folyamatos, textil törölköző nem használunk.

3.4 Kiemelt figyelmet kell fordítani az alapvető higiénés szabályok betartása. Az egyes tevékenységeket megelőzően és azokat követően szappanos kézmosással vagy alkoholos kézfertőtlenítéssel biztosítjuk a személyes tisztaságot.

3.5 A személyi higiéne alapvető szabályairól, köhögési, tüsszentési etikettről, papír zsebkendő használatáról a gyermekek, tanulók kapnak részletes tájékoztatást az osztályfőnöktől az első osztályfőnöki órán.

3.6 Minden teremben minden nap gondoskodunk a felületfertőtlenítésről valamint a fertőtlenítő felmosásról. Felelős: Gondnok.

3.7 A közös használatban lévő informatikai eszközök (egér, billentyűzet a tanári adatfeldolgozóban és az informatika tantermekben) fertőtlenítéséről napi szinten gondoskodni szükséges.

3.8 A takarítást, fertőtlenítést úgy kell megszervezni, hogy az a gyermekek, tanulók egészségét ne veszélyeztesse. A takarítást végző dolgozók részére a felhasznált szernek megfelelő védőeszköz biztosítása és azok viselése szükséges.

3.9 Zárt térben a kórokozók koncentrációjának csökkentése érdekében kiemelt figyelmet kell fordítani a folyamatos vagy rendszeres, fokozott intenzitású természetes szellőztetésre, mely vonatkozik minden zárt térre, így a folyosókra, valamint a szociális helyiségekre is.  A helyiségek ablakát időjárás és környező forgalom függvényében lehetőség szerint nyitva kell tartani. Folyosókon a szellőztetés a folyosófelügyelő tanár valamint a takarító személyzet feladata. Az osztálytermekben az órát tartó kolléga feladata az időjárástól függő szellőztetés betartatatása.

 

4. ÉTKEZTETÉSRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK/a konyhát működtető vállalkozás részére

4.1 Fokozottan kell ügyelni az étkezés helyszínének tisztaságára, a rendszeres fertőtlenítésére. A felületek tisztításakor ügyelni kell a környezet vírusmentességének a megőrzésére, a munkafolyamatok megfelelő szétválasztásával, valamint gyakoribb fertőtlenítéssel.

4.2 Étkezés előtt és után kiemelt figyelmet kell fordítani a gyermekek alapos szappanos kézmosására vagy kézfertőtlenítésére.

4.3 Az étkezéseket úgy kell megszervezni, hogy az osztályok, óvodai csoportok keveredése elkerülhető legyen, sorban állás esetén a védőtávolság betartható legyen.

4.4 Az étteremben az asztalokon elhelyezett, közös használatú eszközök tisztántartására, fertőtlenítésére fokozottan kell figyelni, átmenetileg célszerűbb kis, egyéni igények biztosításával kiváltani használatukat. Ha ez nem megoldható, az eszközöket megfelelő számban kell kihelyezni, azok más asztalhoz átadásának elkerülése érdekében.

4.5 Ajánlott a biztonságos hőkezeléssel (legalább 2 percen át tartó 72°C-os maghőmérsékletet, vagy az étel minden pontján legalább 75°C-ot biztosít) készíthető ételek étlapon tartása. Kiemelten fontos a zöldségek, gyümölcsök alapos folyóvizes lemosása. A nyers, kellően nem tisztítható alapanyagot tartalmazó ételek feltálalása kerülendő.

4.6 Rendkívül fontos a gyermekek által használt edények, evőeszközök, poharak, tálcák megfelelő hatásfokú fertőtlenítő mosogatása, a tiszta evőeszközök, poharak, tányérok, tálcák cseppfertőzéstől védett tárolása, önkiszolgáló rendszerben történő tálalásnál az evőeszközök, tányérok, poharak gyermekek általi tapogatásának elkerülése, pl.: evőeszközök szalvéták egyéni csomagolásával. A kenyérkosarak tisztítása, a bennük elhelyezett kendők cseréje minden használatot követően indokolt. A textíliák gépi úton történő fertőtlenítő mosása ajánlott.

4.7 Az étkeztetést végző személyzet számára vírusölő hatású, alkoholos kézfertőtlenítő szert kell biztosítani, és annak rendszeres használatára fokozott hangsúlyt kell fektetni. Az étterem üzemeltetőjének felelőssége, hogy a dolgozók egészségi állapotát fokozottan monitorozza és betegség gyanúja esetén intézkedjen.

 

6. KOLLÉGIUMI ELHELYEZÉSRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK

6.1 A kollégiumba kizárólag egészséges, új típusú koronavírus megbetegedés tüneteket nem mutató, magát egészségesnek érző személy költözhet be, illetve érkezhet vissza a hétvége után. Érkezéskor a kézfertőtlenítés javasolt.

6.2 A tanulók egészségvédelméért a kollégium a felelős a szülő helyett, ezért elvárjuk mindenkitől, hogy ha bármilyen betegségre utaló panasz van, azt azonnal jelezzék a nevelőtanárnak, vagy a kollégiumi ápolónőnek. Ekkor a gyors kivizsgálás (kikérdezés, lázmérés) után felvesszük a kapcsolatot a szülővel a további teendők ügyében.

6.3 A tanév elején a beköltözési folyamatot úgy kell megszervezni térben és időben, hogy a minimum 1,5 méteres védőtávolság folyamatosan betartásra kerüljön.

6.4 Az elhelyezés során törekedni kell arra, hogy az azonos tantermi órákat látogató tanulók kerüljenek egy-egy kollégiumi szobában elhelyezésre.

6.5 A szobákban a létszámot a rendelkezésre álló férőhelyek kihasználására törekedve, a megfelelő higiénés szabályok betartása mellett kell meghatározni. A kollégiumban, ha zárt térben rendezvény van, vagy több személy együttesen tartózkodik, lehetőség szerint tartsák be a bentlakók a távolságtartás szabályait.

6.6 Kollégiumonként a férőhelyek 5%-át üresen kell tartani, elkülönítési és hatósági karantén helyszín céljából. A pihenőterek, közös használatú helyiségek (bel- és kültéren egyaránt) berendezéseinek számát szükség szerint csökkenteni kell a zsúfoltság elkerülése érdekében.

6.7 A közös használatú helyiségeket fokozottan kell takarítani és ajánlott rendszeresen fertőtleníteni. A közösségi helyeknél virucid hatású kézfertőtlenítő készüléket kell elhelyezni, melyet folyamatosan fel kell tölteni. Felelős: gondnok.

 6.8 A kollégiumi/diákotthoni karanténban elhelyezett tanulók ellátását a járványügyi szabályoknak megfelelően kell megszervezni.

6.9 Fertőzésgyanú esetére egy riasztási protokoll kialakítása szükséges, melynek segítségével az érintett elkülönítése a lehető leggyorsabban megvalósul. Ezzel párhuzamosan az NNK honlapján elérhető általános eljárásrend alapján szükséges az azonnali intézkedések megtétele. 

6.10 Külön kollégiumi szabályzat a speciális kérdésekben

 

7. Iskolabüfé

Jelenleg nincs jogszabályi tiltás az iskolabüfék üzemeltetésére az őszi tanév kezdetével. Azonban az alábbi szigorú szabályok, valamint ajánlások betartása és betartatása kötelező a bérlő és intézményvezető részéről egyaránt:

7.1 a vásárlók maszkhasználata javasolt a büféhez érkezéskor

7.2 a 1,5 méter védőtávolság kijelölése, valamint annak betartása a büfé sorban állása közben

7.3 a szünetekben lehetőség szerint ne keveredjenek különböző osztályok (egy-egy osztálycsoport).

 

8. ISKOLA EGÉSZSÉGÜGYI ELLÁTÁS SZABÁLYAI

8.1 Az iskolai szűrővizsgálatok és az iskola-egészségügyi ellátás során az egyéb egészségügyi ellátásra vonatkozó szabályokat szükséges betartani. Ennek megfelelően, amennyiben az egészségügyi ellátás korlátozásának elrendelésére nem kerül sor, a szűrővizsgálatokat, és egyéb feladatokat maradéktalanul el kell végezni. 

8.2 A járványügyi készültség időszakában az iskola-egészségügyi ellátás védőnői vonatkozásban az iskola-egészségügyi ellátásról szóló 26/1997. (IX.3.) NM rendelet 3. sz. melléklete, az egyeztetett munkaterv, az oktatási intézményekre vonatkozó, valamint a járványügyi helyzetnek megfelelő eljárásrend alapján történik, mely feltételezi a pedagógus, a védőnő, az iskolaorvos és a tanuló folyamatos együttműködését.

8.3 A személyes találkozást igénylő teendők esetében – védőnői szűrővizsgálatok, tisztasági vizsgálatok, védőoltások, védőnői fogadóóra – a feladatok elvégzése a fenti járványügyi óvintézkedések (személyi higiéné, a használt eszközök fertőtlenítése, szellőztetés, zsúfoltság kerülése, maszkhasználat) figyelembe vételével történik. A megfelelő szervezéssel (időbeli ütemezés, pontos időpont megadásával) az eltérő osztályokban tanulók közötti találkozások számát csökkenteni kell.

8.4 Az egészségügyi ellátás során be kell tartani az infekciókontroll szabályokat (a koronavírustól függetlenül is), különös tekintettel az új koronavírus járvánnyal kapcsolatban az NNK által kiadott, a járványügyi és infekciókontroll szabályokat tartalmazó Eljárásrendben részletezett utasításokat. A szűrővizsgálatok helyszínén (iskolaorvosi rendelő/védőnői szoba/szűrővizsgálati helyiség, védőnői tanácsadó) biztosítani kell a szappanos kézmosás és a kézfertőtlenítés lehetőségét, gondoskodni kell a fertőtlenítőszeres takarításról és a gyakori szellőztetésről.

8.5 Amennyiben az egészségügyi ellátás során a gyermeknél fertőzés tünetei észlelhetők, jelen tájékoztató „Teendők beteg személy esetén” pontja szerinti intézkedések megtétele szükséges, mely egyidejűleg kiegészítendő a vizsgálatok felfüggesztésével, a helyiség és az eszközök fertőtlenítésével, és alapos szellőztetéssel. 

 

9. TANULÓI HIÁNYZÁSOK KEZELÉSE

9.1 Annak a tanulónak az iskolai hiányzását, aki a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége (például szív-érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, légzőszervi megbetegedések, rosszindulatú daganatos megbetegedések, máj- és vesebetegségek) vagy például immunszupprimált állapota miatt, erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt bemutatja, esetleges hiányzását igazolt hiányzásnak kell tekinteni. Igazolt hiányzásnak tekintendő továbbá, ha a gyermek, a tanuló hatósági karanténba kerül a részére előírt karantén időszakára.

9.2 Ezen időszakban a tanuló az otthona elhagyása nélkül, a pedagógusokkal egyeztetett kapcsolattartási és számonkérési forma mellett részt vehet az oktatásban.

9.3 A gyermek, a tanuló távolmaradásával kapcsolatos valamennyi szabály a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendeletben foglaltak szerint érvényes, azok betartása szerint szükséges eljárni.

 

10. TEENDŐK BETEG SZEMÉLY ESETÉN

10.1 Amennyiben egy gyermeknél, pedagógusnál, vagy egyéb dolgozónál fertőzés tünetei észlelhetők, haladéktalanul el kell őt különíteni, egyúttal értesíteni kell az iskolaegészségügyi orvost, aki az érvényes eljárásrend szerint dönt a további teendőkről. Gyermek esetén a szülő/gondvisdelő értesítéséről is gondoskodni kell, akinek a figyelmét fel kell hívni arra, hogy feltétlenül keressék meg telefonon a gyermek háziorvosát/házi gyermekorvosát. Azt követően az orvos utasításainak alapján járjanak el.

10.2 A beteg gyermek felügyeletét ellátó személynek kesztyű és maszk használata kötelező.

10.3 Amennyiben felmerül a COVID-19 fertőzés gyanúja, fontos, hogy megfelelő felkészültséggel rendelkező egészségügyi dolgozó kerüljön értesítésre. A háziorvos, házi gyermekorvos, illetve a kezelőorvos jogosult a COVID-19 fertőzés gyanújára vonatkozóan nyilatkozni. Amennyiben fennáll a gyanú, nekik kötelességük az NNK által kiadott aktuális eljárásrendnek megfelelően ellátni a beteggel kapcsolatos teendőket.

10.4 A gyermek az iskolába – hasonlóan más megbetegedésekhez – kizárólag orvosi igazolással térhet vissza, melyet az intézménynek el kell fogadnia, azt saját hatáskörben nem bírálhatja felül.

10.5 Amennyiben krónikus betegséggel élő gyermek az új koronavírus okozta járványügyi helyzet miatt speciális eljárást, védelmet igényel, erről a kezelőorvosnak kell döntenie, mely alapján a szükséges intézkedéseket meg kell tenni.

 

11. INTÉZKEDÉSEK FERTŐZÉSSEL ÉRINTETT INTÉZMÉNYEK ESETÉBEN

11.1 Annak érdekében, hogy szükség esetén minden iskola felkészült legyen a munkarend átalakítására, a nevelőtestületnek ki kell dolgoznia a saját protokollját és bevezetésére fel kell készülnie. Ehhez kövessék az intézmények az Oktatási Hivatal honlapján közzétételre kerülő módszertani ajánlást.

11.2 Az NNK - a területi népegészségügyi hatóság, azaz a Megyei/Fővárosi Kormányhivatal népegészségügyi feladatkörben eljáró járási/kerületi hivatala által elvégzett járványügyi vizsgálat és  kontaktkutatás eredménye alapján - az EMMI Köznevelésért Felelős Államtitkárságát tájékoztatja azon köznevelési intézmények, illetve feladat ellátási helyek alapadatairól, amelyekről bebizonyosodik, hogy az intézménnyel jogviszonyban álló tanuló, pedagógus vagy egyéb személy tesztje koronavírus-pozitív. 

11.3 Az adatok alapján az EMMI és az NNK közösen megvizsgálja, hogy szükséges-e elrendelni az intézményben más munkarendet. Az intézményben a tantermen kívüli, digitális munkarend bevezetéséről az Operatív Törzs dönt. Az intézmény a jogszabályok alapján arra jogosult szervtől haladéktalanul tájékoztatást kap a döntésről. Az átállást okozó állapot megszűnése után az intézmény jelzést kap arra, hogy térjen vissza a normál munkarend szerinti oktatás folytatására. A további népegészségügyi döntéseket az NNK és az érintett szervezetek hozzák meg és hajtják végre. 10.4 A tantermen kívüli, digitális munkarendben a nevelés-oktatás, a tanulási folyamat ellenőrzése és támogatása a pedagógusok és a tanulók online vagy más, személyes találkozást nem igénylő kapcsolatában – elsősorban digitális eszközök alkalmazásával – történik. A tanulók a tantermen kívüli, digitális munkarend elrendelését követő naptól az iskolát oktatási célból nem látogathatják.

11.5 Amennyiben egy nevelési-oktatási intézményben átmenetileg elrendelésre kerül a tantermen kívüli, digitális munkarend, a gyermekfelügyeletet az érintett intézményben meg kell szervezni a szülők támogatása érdekében. Amennyiben az intézményben objektív okokból nem szervezhető meg a gyermekfelügyelet, arról a tankerületi központ gondoskodik.

11.6 A gyermekfelügyelet során a gyermekétkeztetési feladat ellátójának változatlanul biztosítania kell a gyermekétkeztetést.

 

12. Folyamatos speciális takarítással kapcsolatos feladatok

-       a tanórák alatt (óránként) a használt vizesblokkok teljes fertőtlenítő felmosása, üres termek felületfertőtlenítése

-       folyosói, közösen használt felületek felületfertőtlenítése (ajtókilincsek, lépcsőházfelületek, folyosói, várakozói székek stb.)

-       a szünetekben: szellőztetés ellenőrzése, belső kilincsek, felületek fertőtlenítése

-       folyamatos (óránkénti) felülvizsgálata WC papír, papírkéztőrlő, fertőtlenítő szappan meglététének, a folyosókon és iskolai, kollégiumi bejáratoknál a fertőtlenítő gél meglétének.

-       a közös használt termek esetében a csoportok után leggyakrabban lyukas óra következik, melyet teljes fertőtlenítés (felmosás és felületek) kell hogy a következő csoport előtt megtörténjen (ha nincs lyukas óra utána várakozással akkor is)

-       irodák folyamatos felületfertőtlenítése

-       tanári helyiségek (szobák, adatfeldolgozó) munkaidő utáni fertőtlenítése

-       folyosói és osztálytermi szellőztetések ellenőrzése

 

1. számú melléklet

A nevelési év/tanév kezdete előtti takarítással kapcsolatos feladatok

A tanítás megkezdése előtti alapos mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítás során a padló és felülettisztításon túl a nagytakarítás lehetőség szerint terjedjen ki az alábbiakra: 

-       klímaberendezések tisztítása, fertőtlenítése;

-       felesleges, használaton kívüli tárgyak összegyűjtése, elszállítása;

-       ajtók, faburkolatok, lambériák, szekrények, székek, padok, asztalok, egyéb bútorok vegyszeres tisztítására;

-       padló és játszószőnyegek, egyéb textília tisztítására;

-       játékok, sporteszközök tisztítására;

-       radiátorok, csövek lemosására;

-       ablakok, üvegfelületek tisztítására;

-       szemétgyűjtők tisztítására, fertőtlenítésére;

-       képek, tablók, világítótestek portalanítására;

-       pókhálók eltávolítására;

-       rovar- és rágcsálóirtásra; csaptelepek óvatos, lehetőség szerint fröccsenésmentes megnyitása, kb. 10 perces folyatása azért, hogy a hosszú ideig nem használt vízvezetékből a pangó víz kifolyjon. 

A nagytakarítást követően annak intézményvezető általi visszaellenőrzése indokolt. 

                   

2. számú melléklet
Szülőkre és tanulókra vonatkozó eljárásrend
a vírushelyzetre való tekintettel.

TANULÓKNAK:

  • Amennyiben a védőtávolság nem tartható be a közösségi tereken, javasolt a szájat és orrot eltakaró maszk viselése.
  • A megfelelő védőtávolság betartása különösen fontos a mosdókban, illetve az öltözőkben valamint a folyosókon!
  • Az intézménybe érkezéskor, minden belépőnek alaposan kezet kell mosnia vagy fertőtlenítenie kell a kezét
  • Illemhely használata után alaposan kezet kell mosni vagy fertőtleníteni kell a kezet  Étkezések előtt és után mindenki alaposan mosson kezet és fertőtlenítse a kezét  Kéztörlésre papírtörlőt kell használni! Használat közben törekedni kell arra, hogy ne pazaroljuk a papírtörlőt! Használt papírtörlőt a szemétgyűjtőbe kell elhelyezni!


Meg kell tanulni a köhögési etikettet!

-   papírzsebkendót kell használni köhögéskor, tüsszentéskor,

  • (beleköhögés, beletüsszentés)

-   majd a használt zsebkendőt (úgymint a többi keletkező hulladékot) a kukába kell dobni

-   majd alaposan kezet kell mosni vagy esetleg kézfertőtlenítést kell végezni

-   a helyzet miatt különös figyelmet fordítsunk tanulói környezetünk tisztán tartására. (Iskolapad, szekrény, rajzbak)

  • Ebédelési rend az órarendhez alkalmazkodva külön rend szerint!
  • Étkezéskor nem fogdossuk össze a kirakott evőeszközöket, poharakat! Amit megfogsz, azt ki is kell venni!
  • Étkezéskor nem fogdossuk össze a kirakott kenyeret! Amit megfogsz, azt ki is kell venni!
  • Kijelölt termed tisztaságára ügyelj!
  • Tízórai és uzsonna higiénikus tárolása érdekében, kérünk, hogy hozz magaddal zacskót vagy uzsonnás dobozt!
  • Folyamatos, vagy gyakori (óránkénti) intenzív (teljes ablakfelületet kitáró) szellőztetés szükséges (amennyiben a helyiségben egyidejűleg többen is tartózkodnak), időjárás és környező forgalom függvényében, mely a hetes feladata.
  • Minden tanulónál legyen legalább egy darab maszk, valamint papír zsebkendő!

 

SZÜLŐKNEK:

  • A nevelési-oktatási intézményeket kizárólag egészséges, lázmentes tanuló látogathatja.
  • A koronavírus megbetegedés tüneteit mutató személyt azonnal elkülönítjük.
  • A szülőnek értesítés után azonnal haza kell vinni tanulót. A tanuló az iskolába kizárólag orvosi igazolással térhet vissza,
  •  A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a tanulónál vagy a családban koronavírusgyanú vagy igazolt fertőzés van.
  •  Annak a tanulónak az iskolai hiányzását, aki a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége (például szív-érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, légzőszervi megbetegedések, rosszindulatú daganatos megbetegedések, máj- és vesebetegségek) vagy például immunszupprimált állapota miatt, erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt bemutatja, esetleges hiányzását igazolt hiányzásnak kell tekinteni.
  • Igazolt hiányzásnak tekintendő továbbá, ha a tanuló, a tanuló hatósági karanténba kerül a részére előírt karantén időszakára.
  • Ezen időszakban a tanuló az otthona elhagyása nélkül, a pedagógusokkal egyeztetett kapcsolattartási és számonkérési forma mellett vesz részt az oktatásban.
  •  Tanuló, a tanuló távolmaradásával kapcsolatos valamennyi szabály a nevelési oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendeletben foglaltak szerint érvényes, azok betartása szerint szükséges eljárni.
  • Vagyis:
  • Ha a tanuló, a távolmaradását nem igazolják, a mulasztás igazolatlan. Igazolatlan mulasztásokat jeleznünk kell a rendeletben megadott szervek, hatóságok felé!
  •  Iskolánkban csak a tanulói jogviszonnyal rendelkező diákok tartózkodhatnak. Ezért az iskola által kidolgozott reggeli iskolába érkezés valamint a délutáni hazamenetről szóló intézkedéseket elfogadja, magára nézve kötelezőnek tekinti.
  • A szülő adminisztrációs céllal csak a portaszolgálatig léphet be az iskola épületébe.
  •            Ügyintézés esetén az iskola területére kizárólag csak szájat és orrot eltakaró maszkban, és a bejáratnál elhelyezett kézfertőtlenítést követően lehet.
  •  A szülők személyes megjelenésével járó szülői értekezleteket csak a járványügyi előírások betartása mellett tartjuk meg (maszk, távolság tartás).
  • Szülői értekezleteket külön beosztás szerint szervezzük meg.